توبایدهمیشه تازه کار بمانی!!!

چندماهی میشد که به عنوان کارآموز نسخه پیچی در داروخانه استخدام شده بود. امابایدهمه  کار می کرد به جز نسخه پیچی. جسارت  روزهای اول را نداشت کم طاقت شده بود و با کوچکترین تلنگری می شکست.حتی چند بار جلوی جمع بغض کرده بود.

ازصبح که وارد داروخانه شده بود قفسه هاراتمیز کرده بود داروها را چیده بود  ومرتب کرده بود کمی خسته به نظر میرسید لحظاتی نشست تا نفسی تازه کند کارش  سنگین به نظر میرسید و کمرش درد گرفته بود.

میدانست اگر مدیر داروخانه سربرسد دیگر فرصتی برای  استراحت به اونخواهد داد .

امروز  فکری درذهنش دائم می چرخید وآرامش را از او گرفته بود،نگاهی به ساعت انداخت نای بلند شدن نداشت.باپیدا شدن سروکله آقای مدیر که مرد ۴۷ساله بداخمی بود چهره اش غمگین تر شد.

“ببینم خانوم اسدی شما به غیر از نشستن کار دیگه ای هم تواین داروخانه بلدین؟!!”

تمام زورش را زد وباصدای ضعیفی درحالی که هول شده بودگفت همین الان نشستم به خاطر کمر درد!!

آمار تاریخ گذشته های قفسه هارو داری ونشستی!!؟ میدونی چقدر کرم وشامپو و ضدآفتابو به خاطر بی عرضگی شما توفروش ریختم دور؟همه ی اینها آخر ماه ازحسابتون کم میشه.

باناراحتی ودر حالی که اشک از چشمانش جاری میشد جواب داد من که هنوز چیزی دریافت نکردم .

“مقصر خودتی من به شماگفتم تا موقعی که کار رایادنگیرید وضعیت همینه!!

احتمالا شما هم با این گونه افراد برخورد داشتید.

کسانی که کوه اعتماد به نفسن و فاحش ترین وبدترین اشتباهات وحتی کارهای زشتی که انجام میدهند را بسادگی وخیلی راحت توجیه می کنند. ودر عوض منتظرند کوچکترین اشتباهی از شما یاهمکارانتان ببینند تا به بدترین شکل به باد انتقاد بگیرند واز کاه کوه بسازند  و درهمه کارها شمارا ناتوان جلوه بدهند تاکمی از عقده های حقارتشان را خالی کنند.

نه روی صحبت من با شما آدم حسابی هانیست !!کسانی که وجدان واحساس مسئولیت  در کار اولویت اولشان است.کسانی که از اشتباهاتشان ناراحت میشودن وخجالت می کشند و فرافکنی نمی کنند ومثل یک مرد واقعی اشتباهات خودشان رامیپذیرند.

در مقابل انسانهای حقیری هم هستند که مدام به فکر به چالش کشیدن دیگران هستند واز پیشرفت آنها بشدت ناراحت میشوند ودوست ندارند کوچکترین پیشرفتی داشته باشند.

دوستان از این دسته افراد نباشیم کسانی که تا افراد تازه وارد یا کار آموز سوالی میپرسن چنان باغرور وکنایه وتاخیر جواب این بنده خدا را میدهند که او برای پرسیدن سوال بعدیش جرات و توا خود را ازن دست بدهد واحساس کند فاصله اش با این آدم خیلی زیاد ودست نیافتنی است و هرگز نمیتواند کار یاد بگیرد. اینها فراموش کرده اند که خودشان هم روزی کار آموز بوده اند واز صفر شروع کرده اند.

از این دست افراد کم نیستن ومن پیشنهاد میکنم تا می توانید از این آدم های موج منفی دوری کنید وهیچ وقت سعی نکنید دل این  آدم ها را بدست بیاورید و آنها را راضی نگه دارید وتا جایی که میتوانید از آنها دور باشید.

اینها به غیر از خودشان چیز دیگری نمی بینند و چون بشدت انسان های حقیری هستندشما برای اینکه در دل اینها جاشوید خیلی خیلی باید خودتان رو کوچک کنید و در واقع ارزشهای خودتان رو از دست میدهید وهر چقدر سعی در بیشتر راضی نگه داشتن این افراد کنید اینها بیشتر ناراضی هستند.

توصیه می کنم اگر شما هم در محیطی وارد کار شده اید که ارزشی برای شما وکارتان قائل نیستند و صرفا به دید ابزار به شما نگاه می کنند در اولین فرصتی که بتوانید آنجارا ترک کنید حتی اگر آنجا بیشترین حقوق رابه شما بدهد ارزش ندارد که کسی حقوق انسانی شما را به خاطر حقوق مادی  زیر پابگذارد.

10 پاسخ
 1. رضا
  رضا گفته:

  سلام . واقعا عالی بود . من کارآموز هستم و اگر روزی موفق شم هیچ وقت فراموش نمیکنم که من از صفر شروع کردم …. ممنون بابت تلنگر خوبتون

  پاسخ
 2. نگار
  نگار گفته:

  با سلام خدمت شما.سوالی داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید من فوق لیسانس مدیریتم.دو سال طرحم رو در داروخونه گزروندم.بنطر شما ارزش داره با این مدرکم بازهم داخل داروخونه کار کنم.با پیش فرص اینکه کاری جز ویزیوتوری و منشی گری پیدا نکردم البته اونم ازم سابقه کار اداری میخوان.واقعا موندم چکار کنم
  راستی بگم سی دو سالمه.با تشکر

  پاسخ
  • علی نوروزی
   علی نوروزی گفته:

   سلام خانم نگار
   من وشما وخیلی از همکارهای ما که من می شناسم که حتی استاد دانشگاه بودند با توجه به این که شرایط طوری بود که شرایط وگزینه بهتری اون بیرون پیدا نکردیم و به سمت این کار اومدیم
   من خودم مهندس مکانیک جامدات هستم ولی وقتی می بینم اگر از اینجا بیام بیرون ودر بهترین حالت بتونم خیلی سریع کار مرتبط با رشته ام پیدا کنم باز مبینم که حقوقم نصف این میشه ترجیح میدم همین جا بمونم باتوجه به این که کار در داروخانه تقریبا جز با ثبات ترین کارهاست ومهارتی هست که وقتی شما بصورت حرفه ای یاد می گیرید درهر جای کشور می تونید باهاش کار پیدا کنید.

   پاسخ
   • نگار
    نگار گفته:

    سلام مجدد مرسی که جوابم دادید .اره قبول دارم.بازم سوال دارم من تو داروخانه بخش دولتی بودم و خیلی داروهامون کم بود شلوع بودا ولی هتل بودخخ.الان میخام قبل اینکه برم جایی کار کنم داروهارو کامل بشناسم نه حین کار یادبگیرم شما میتونید یه کتاب خوب که گروهای داروها و انواع مختلفش معرفی کنید.قیمت زنی و نرم افزار رو کجا یاد بگیرم.و اینکه چطور میشه به داروخانه بیمارستان ها راه پیدا کرد.اخه وصعیت ساعتی داروخانه های شهر خیلی بده 😕چقد سوال 😒بازم شرمنده .خیلی خوشحال شدم سوالمو جواب دادید فکر میکردم سایتتون ابدیت نمشه و رها شده

    پاسخ
    • علی نوروزی
     علی نوروزی گفته:

     سلام
     کتاب های مرجع داروشناسی زیادی وجود داره که هم تو سایت وهم کتاب فروشی ها می تونید براحتی پیداکنید ولی خب خوندن این کتاب ها وحفظ کردن اون ها با توجه به حجم زیاد اطلاعات اضافه ای که دارن کاملا وقت گیر وخارج از حوصله هست و من خودم کتاب خاصی رو سراغ ندارم وتمام اطلاعاتی که می خوام رو از سایت ها برداشت می کنم. وتوصیه می کنم اول سعی کنید داروها رو بشناسید و بعد در مورد هر کدوم شروع کنید به جمع آوری اطلاعات این کار آسانتر از خوندن کتاب های حجیم داروشناسی هست.
     وقیمت زنی وکار با نرم افزار های داروخانه زیاد کار سختی نیست وبعد از یک مدت کار کردن تسلط پیدا می کنید و اهمیت زیادی نداره مهم ترین بخش یادگیری نسخه خوانی وتسلط شما در خواندن نسخه ها هست. وداروخانه های بیمارستان طبق ضوابط خود بیمارستان هاهستندکه من اطلاعات دقیقی در مورد استخدام شون ندارم . اگر سوال دیگری هم بود من در خدمتم موفق باشید.

     پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *